Kaip man sekėsi per laboratorinį

Įrašyta 2008-12-04, 18:15 | 2 Komentarai

Šiandien turėjome paskutinę laboratorijos sesiją šį trimestrą. Ši kartą sekėsi žymiai geriau nei praėjusį. Paskutinių dviejų lab'ų topikas buvo 741 Operacinis stiprintuvas. Per pirmąją sesiją lipdėm high-gain stiprintuvą (tas buvo niekų darbas), o per antrąją Wien Bridge Oscillator. Kadangi labai pasistengėm, tai turėjau galimybę pabaigti litavimo darbus namie, o laboratorijai turėjo likti tik tyrimai. Sakau turėjo, nes eilinį sykį ne ten įlitavau varžą :D Na bet šitas bug'as buvo greitai aptiktas ir ištaisytas, grandinė patikrinta ir laboratorinis baigtas. Žemiau matosi mano ir kursiokės darbo vaisius:

Wien Bridge Oscillator

Grandinė yra labai primityvi, ko pasekoje atsiranda nestabiliumas. Vien tam, kad išgauti sinusoidę, reikia labai tiksliai pasukti potenciometrą (tas mėlynas su rodykle), lyg to būtų maža, vos prilietus rezistorių pirštu (suprask: pašildžius), sinusoidė pradeda nykti :). Na, bet čia tik pradmenys :)

Dar žemiau, matosi mūsų darbo vaisiaus darbo vaisius — ideali sinusoidė:

sinusoid

Bedarydamas darbą, galvojau ką čia su tokiu daiktu galima nuveikti. Į galvą iškarto atėjo mintis apie FM, bet kaip suprantu toks oscilatorius nelabai tinka. Kaip ten bebūtų, manau koks nors FM siųstuvėlis būtų visai smagus projektas ateičiai.

Taip bemąstant kilo ir dar viena mintis: kažkaip labai mane traukia ta visa komunikacijų elektronika. O studijuoju šiuo metu kompiuterines sistemas. Būna, žmogus jau antram kurse, o visdar nežinai ko nori :D Kitą trimestrą turėsim kursą "Microprocessor Applications", tai tikiuosi šitas dalykas bent kiek praskaidrins abejones.

Gairės: Elektronika, Univieras

2 Komentarai

Tadas

1. Tadas

2008-12-07, 02:22

Kiek suprantu kompiuterinės sistemos nelabai siejasi su informatika? Konstruosi kompiuterius, o ne rašysi programas?

Armandas

2. Armandas

2008-12-07, 10:29

Taip, čia daugiau elektronika ir "embedded systems". Programavom ir C ir Assembly, bet tikrai ne tiek, kiek informatikos studentai :)