Kaip sutaupiau tūkstantį litų

Įrašyta 2011-01-15, 16:59 | 13 Komentarų

Gruodžio mėnesį, dieną prieš išvažiuojant atostogų, ėmė ir sugedo mano laptopas. Diena prieš tai, bežiūrint klipukus buvo pastrigęs, kaip supratau dėl perkaitusio GPU. Tą kartą atsidariau kompą, išvaliau dulkes ir laptopas, šiek tiek atvėsęs, ėmė veikti. Kitą dieną smigo dar kartą, nors šį syki ir nebuvo perkaitęs.

Bandant paleisti kompiuterį iš naujo, monitorius nerodė jokio vaizdo. Tada pasijungiau seną išorinį monitorių ir pamačiau štai ką:

Kažką taisyti laiko jau nebebuvo, laukė kelionė į Lietuvą. Tuo metu, per telefoną, paieškojau informacijos internete. Pasirodo, kad ši problema su NVIDIA čipsetais yra netokia ir reta. Laimingesniems nebuvo pasibaigusi garantija ir motininę plokštę pakeisdavo nemokamai. Mano garantija gi pasibaigė prieš keletą mėnesių.

Grįžęs namo susiradau Dell serviso kontaktus ir pasiskambinau. Išklausiusi mergaitė pasakė tai, ką ir pats žinojau - garantinis laikotarpis pasibaigęs. Kai paklausiau kiek nori už remontą, liepė parašyti e-laišką su problemos aprašymu ir kompo duomenim. Gavus atsakymą atšoko visi norai kažką remontuoti - pagrindinės plokštės keitimas kainuotų 1017 Lt (su PVM). Laptopas taip ir liko sėdėti lagamine. Iki šios savaitės, tai yra.

Grįžęs į Angliją, nusprendžiau imtis darbų. Pagal serviso instrukciją išardžiau visą kompą ir išėmiau pagrindinę plokštę. Tada išsitraukiau savo karšto oro pompą ir pradėjau kaitinti GPU. Kai jau atrodė, kad gana, palengva atitraukdamas pompą leidau plokštei atvėsti. Pabandymui prijungiau maitinimą, sudėjau RAM'ą ir ką jūs manot? Kompas veikia! Štai vaizdas iš proceso:

Na istorija gavosi tokia sutrumpina ir neperduoda visos panikos ir suėstų nervų, bet toks iš manęs rašytojas :D

Gairės: DIY, Elektronika, Gyvenimas, Laptopas, Lietuva

13 Komentarų

Socrates

1. Socrates

2011-01-15, 17:03

Salyginai pasiseke :) Tavo atveju atsikabino pats cipas nuo platos, bet kur kas dazniau atsoka kristalas nuo pacio padeklo, tada jau kaitink nekaitines :)

Armandas

2. Armandas

2011-01-15, 17:06

Tai jo, pasisekė. Šiek tiek nervina, kad sugedus vienam čipui reikia keist visą motkę..

g12

3. g12

2011-01-15, 19:21

Aha, mūsiškiame Dell jau dukart keista motininė dėl to pačio, deja, garantija į pabaigą, tai visai naudingai tu čia parašei man :)

g12

4. g12

2011-01-15, 19:24

Mane pataisė - triskart keista motininė :D

Armandas

5. Armandas

2011-01-15, 21:09

Dar šiandien pagooglinau ir radau keletą straipsnių Dell saite apie tai. Reikia manyt, kad daug kompų tokių pavarė.

Tris kartus keista jau? Čia pezdec.. Šiaip jie suteikia papildomą 12 mėn garantiją tokiems kompams, bet kas iš to, sugedo laptopas porą mėnesių po visų garantijų :D

Tikiuosi, kad dabar nebesuges bent porą metų.

Marius

6. Marius

2011-01-16, 20:46

Esminė bėda yra perkaitimas. Jeigu jo atsikratai, tai ir problemos greičiausiai neturėsi :)
Vien dėl šitų čiūdų su atšokusiais GPU laptopuose, stengiuosi žvalgytis tik į tokius, kurie su integruotais GPU. Ir akumas ilgiau tempia, ir tokių nesąmonių nebūna :)
O šiaip, tikėtis gali, bet ar pavyks pratempt tiek, tai nežinia... Kiek susidūriau, tai kad ir "prikepa" čipą atgal, tai vis tiek po kurio laiko istorija kartojasi...

Armandas

7. Armandas

2011-01-16, 22:26

Tai, kad nieko daugiau kaip "tikėtis" ir nelieka šiuo atveju :)

g12

8. g12

2011-01-18, 18:58

Mes perkaitimo problemą sprendžiam taip: nežiūrim filmų per tą perkaistantį laptopą. (Nes suvedėm, kad visi iškepimai buvo žiūrint filmą). Kol kas padeda... Blogas sprendimas, bet tai papildomo radiatoriaus ten neįkiši, jei inžinieriai pražioplino :)

Armandas

9. Armandas

2011-01-18, 21:57

Mano sprendimas dabar yra neuždengti ventiliavimo angų :) Dell saite tai mačiau, kad jie siūlo pasiflashinti biosą ir tai turėtų pagerinti ventiliatoriaus valdymą :))

Armandas

10. Armandas

2011-02-17, 16:47

Na jau galiu pasigirti remonto rezultatais. Kompiuteris veikė beveik mėnesį laiko (iki Vasario 12 d.), kas mane labai stipriai nuliūdino.

Procedūrą pakartojau, ir kompą kuriam laikui prikėliau, dar kartą. Šį kartą nusipirkau termo pastos ir užtepiau storą sluoksnį ant GPU. Taip pat bandau valdyti ventiliatorių, kad šis labiau aušintų sistemą. Atnaujintas life expectancy: 2 mėnesiai :D

Šarūnas

11. Šarūnas

2011-04-13, 07:19

Nenoriu liūdint, bet yra didelė tikimybė kad už mėnesio jis vėl nebeveiks. Tai labai dažna problema su laptopais, ypač šiuo klausimu yra garsūs HP DV6000. Krenta jie visi, o tokie kaitinimai padeda tik kelioms savaitėms. 2 dažniausiai. Tai žmonės tiesiog prakaitina, surenka gražiai ir į skelbimus...

Armandas

12. Armandas

2011-04-13, 08:26

Tiesa, jau patyriau tai savo kailiu. Iki dabar kompas "sprogo" 4 kartus ir po paskutinio jau nusprendžiau nebežaisti su juo. Reiks leist ant dalių.

Dareusb

13. Dareusb

2012-06-06, 12:35

Berods su HP DV serija buvo kilęs nemažas kipišas dėl video chipseto perkaitimų. Galvojau, kad jie pasimokė ir išsprendė aušinimo problemas, bet... po dviejų metų naudojimo "surūko" ir maniškis HP Probook'as. Simptomai buvo identiški. Pasiskaitęs internetuose likimo brolių komentarus nuspredžiau "kepti" močią orkaitėje. Kepimo procesui iliustruoti: http://goo.gl/mH3d3
Kad ir kaip keistai atrodytų fix'o procesas, bet jis padėjo, vaizdas atsirado. HP pasiūlytas BIOS'o atnaujinimas davė tik tiek, kad aušintuvas ėmė suktis nuolatos ir netyliai, goddamn engineers :) Probookas veikė tris savaites, po kurių vieną rytą ir vėl pamačiau juodą ekraną. Teko kepti dar kartą. Tik šįkart, rinkdamas viską atgal į vietas, nedėjau HP termo gumos ant chip'o, o vietoj jos įmečiau storesnę vario plokštelę.
Chip'as ir toliau kaista, ventiliatorius sukas kaip vijurkas, bet jau gerą pusmetį problema nebuvo grįžus atgal. Dar galvoju laptopo apačioj išgręžiot skyles oro cirkuliacijai, nes akivaizdu, kad ventiliatoriui reikia pagalbos. Kažkodėl HP inžinieriai manė, kad oras puikiai cirkuliuos pro klaviatūrą, goddamn engineers!