Kitąmet

Įrašyta 2009-07-17, 14:26 | 3 Komentarai

Su sąlyga, kad egzaminus išlaikiau, galiu papasakot apie kitų mokslo metų planus.

Šių mokslo metų pabaigoje turėjome rinktis kitų metų individualų projektą. Studentas gali rinktis vieną iš departamento siūlomų arba siūlyti savo. Aš nusprendžiau, kad geriausia ir saugiausia bus siūlyti savo projektą. Iš pradžių, tiksliai nežinojau ką noriu daryti kitais metais, mintis sukosi apie video grafiką naudojant mikro kontrolerį. Nutariau pasikalbėti su PhD studentais ir pasiklausti jų patarimo. Po šiokio tokio brainstorminimo apsistojom ties programuojama logika - FPGA.

Xilinx Spartan-3E Unboxed

Mokslo metų pradžioje turėjome tokį dalyką - Digital Systems Design, ten teko šiek tiek susipažinti su VHDL ir programuojama logika, tačiau projektui to nepakanka. Susiderinom su dėstytoju, kad jis man paskolins Xilinx Spartan-3E dev board'ą, kad galėčiau per vasarą ruoštis. Taip pat iš bibliotekos pasiėmiau knygą FPGA Prototyping by VHDL Examples.

Tai kas gi per projektas? Na aprašymo antraštė skamba maždaug taip: "FPGA based VGA driver and arcade game", kas išvertus į žmonių kalbą reiškia, kad kursiu kokį nors Pong žaidimą kuris bus žaidžiamas prijungus tą plokštę prie monitoriaus.

Kol kas mokytis sekasi neblogai, bet žiūrėsiu kaip seksis pradėjus dirbti su VGA. Visam reikalui naudoju GitHub. Ne versijų valdymui, o labiau atsarginėm kompijom ir susipažinimui su DVCS :)). Kolkas ten tik mano mokymosi rezultatai, tačiau atėjus laikui ten darysiu ir raporto ir pačio projekto atsargines kopijas. Kam įdomu, galite užmesti akį į mano profilį.

Gairės: Elektronika, FPGA, Projektas, Univieras, VHDL

3 Komentarai

AiC

1. AiC

2009-07-29, 10:44

Sveikinu išlaikius egzaminus. Tikiuosi tau pavyks sukurti ping ponginį žaidimą..kiek žinau kiti metai tau paskutiniai..tad pasistenk ir pavaryk :))

Armandas

2. Armandas

2009-07-29, 11:57

Šiandien gavau patvirtinimą, kad buvau perkeltas į magistrantūros programą, kas reiškia, kad kiti metai bus prieš paskutiniai :)) Na bet vistiek reiks pavaryti.

AiC

3. AiC

2009-07-31, 10:25

Na nieko man ir tiek pat liko :) Įdomi ten pas jus mokslo sistema (t.y. gera)..:)