PIC prototipavimo plokštelė

Įrašyta 2010-08-02, 14:23 | 9 Komentarai

PIC prototyping board

Tęsdamas žaidimus su PCB gaminimu, pasidariau nedidelę prototipavimo plokštę su PIC18F4550 mikrokontroleriu. Navarotų (pvz. įtampos reguliavimas) nėra, komponentus sudėjau, kad veiktų ir būtų galima programuoti. Pridėjau USB lizdą, kad sumetus bootloaderį, būtų galima programuoti per USB.

Plokštelę stengiausi daryti kuo mažesnę, tai teko šiek tiek pavargti vedžiojant takelius (vieno sluoksnio PCB). Pati plokštė gavosi neblogai, išskyrus pora vietų kur pagrybavau su matmenimis. Po to prigręžiojau kreivų skylių ir nelindo header'iai. Paskui užsimylėjau viską lituodamas - matyt teks pereiti prie litavimo pastos ir keptuvės arba lygintuvo :D

Į pabaigą jau nesitikėjau, kad kas nors veiks, bet visgi pavyko:

Gairės: Elektronika, PCB gamyba, PIC, Video

PCB gaminimo rezultatai

Įrašyta 2010-06-19, 13:33 | 4 Komentarai

Pagaliau pasidariau keletą testinių plokštelių. Rezultatas matosi žemiau:

PCB test

Takelių plotis iš viršaus į apačia:

  1. 1.27mm
  2. 0.64mm
  3. 0.38mm
  4. 0.25mm
  5. 0.20mm
  6. 0.15mm
  7. 0.10mm

Kaip matosi iš nuotraukos, paskutiniai 3 takeliai yra ganėtinai įtartini. 0.25mm turėtų būti saugi riba.

Eksperimentuojant su išlaikymu, kilo įtarimas, kad UV šviesa visgi galėtų duoti geresnius rezultatus dėl greitesnio apšvitinimo. Kadangi dabar UV lempos neturiu - patikrinti negaliu.

Gairės: PCB gamyba

PCB švitinimo dėžutė

Įrašyta 2010-06-10, 22:36 | 6 Komentarai

PCB Exposure box

Prasidėjus atostogoms, pradėjau gaminti anksčiau suplanuotą dėžutę. Štai kokias dalis panaudojau:

  • Medienos lakštas (chipboard, nežinau kaip lietuviškai)
  • Fluorescentinę lempą su blokeliu
  • Jungiklį
  • IEC C14 lizdą
  • Plastikinį lakštą langui
  • Lauko apšvietimo lempos reflektorių
  • "Kabliuką"
  • Porą vyrių

Medinių detalių lygiai išpjauti nepavyko, tai teko šiek tiek improvizuoti. Dar šiek tiek pabijojau naudoti varžtus su tokia trapia mediena. Pasibandęs su mažesniais gabaliukais, visgi nusprendžiau, kad bus OK. Nors galutinis rezultatas nelabai panašus į 3D modelį, esu ganėtinai patenkintas :)

Lempą pirkau paprastą, ne UV. Kadangi jos ten yra keičiamos, galvojau, kad nusipirksiu UV lemputę ir bus viskas OK. Deja UV lemputė su pirktu maitinimo šaltiniu neveikė (reikia atitinkamo balasto?) tai teko likti prie FL. PCB gaminimo procesas nuo to labai nenukenčia - bandymo metu užteko ~5 minučių išlaikymo.

Pati lempa ir jos maitinimo blokas buvo sujungti laidu. Aš norėjau pasidaryti atskirai, tai teko šiek tiek modifikuoti blokelį - prijungiau IEC laidą, o lempos galą prijungiau prie jungiklio ir IEC lizdo. Dabar galima patogiau sandėliuoti.

Rezultatus pridėsiu vėliau, nes univiero skaidrių spausdintuvas yra visiškai lėvas. Užsisakiau skaidrių lazeriniam printeriui, gal iš to kas nors geriau išeis. Pikasoje yra ir detalesnė nuotrauka.

Gairės: DIY, PCB gamyba

Google SketchUp

Įrašyta 2010-05-03, 21:20 | 8 Komentarai

3D Box - SketchUp

Turiu planą pasidaryt tokią dėžutę. Pamaniau, kad būtų neblogai pasižaist su SketchUp ir pasimodeliuoti. Su GSU niekad nedirbau (bijojau), bet pabandęs įsitikinau, kad pradėti ne taip ir sunku :)

Dėžutę pasimodeliuoti norėjau todėl, kad taip galima pamatyti įvairias klaidas, padaryti viską taip, kaip norisi. Aš, va, per keletą iteracijų ir pasidariau taip, kaip man patinka. Tada supratau, kad neturiu galimybių viso to įgyvendint :D

Gairės: 3D, DIY

Disertacija

Įrašyta 2010-04-29, 18:57 | 6 Komentarai

Šiandien pateikiau individualaus projekto techninį raportą (a.k.a disertacija). Paskutines porą dienų teko šiek tiek paplušėt taisant klaidas ir šiaip baiginėjant raportą. Projektą laikau pavykusiu - susipažinau su FPGA ir VHDL, padariau porą žaidimų (1, 2), sukonstravau adapterį, išmokau naudotis git'u ir OOo Writer'iu.

Dėl OpenOffice.org esu labai patenkintas. Tai buvo pirmas kartas, kai su dokumentu dirbau taip, kaip pridera. Išmokau naudotis stiliais, nuorodom (cross-references), šaltinių sąrašu ir t.t. Kaip sakant, užskaitau :D Kaip ten bebūtų, sekantį kartą turbūt bandysiu dirbt su LaTeX. Nežinau kas iš to išeis, tiesiog noriu išbandyti.

Jei kam įdomu, galit atsisiųsti darbą PDF formatu: FPGA Based VGA Driver and Arcade Game.

Gairės: Disertacija, Projektas, Univieras

« Naujesni įrašai Senesni įrašai »